FYI.

This story is over 5 years old.

guide

VICE sprievodca ako byť lesbou

Ženy pozrite, ak ste vážne na olizovanie ženských kôz, vagín a podobne, tak sa preberte.

Photo by Jamie Taete

Jako lesby máme jen jednu TV show, máme dokopy 4 vzory a kráľovná Viktória by aj neverí, že existujeme (ja neverím v monarchiu, tak hádam sme si kvit). K tomu sa pridáva, že KAŽDÝ je zúfalý a kradne náš štýl, čumia na nekončiace videá na internete jak sa ženské navzájom prstujú. Ženy pozrite, ak ste vážne na olizovanie ženských kôz, vagín a podobne, tak sa preberte. Zoberte vidličku! Zastrčte ju! Ale možno si najprv toto prečítajte.

Reklama

A
A je tam niekto?
Existuje niekde nejaká sexy a normálna lesba? Nie, samozrejme že nie. Vidíš ich 9 v lesbobare? Neobťažuj sa kámo, ona je fag-hag (preferuje spoločnosť gayov), takže sa budeš musieť uspokojiť so 4 lesbami opierajúcimi sa o bar a popíjať rosé z plastového pohára. Odprevaď ju, potom ju prstuj kým nevyjde slnko. Ďalšiu vec, čo by si mala vedieť, že má tvoje iniciály vytetované na bedrách a že odišla z tvojho bytu a fičí si to na dodávke. Ach, a ak niekedy stretneš ďalšiu, uži si to predtým, pretože ti bude drviť prestieradlá a vybíjať batériu mobilu celý týždeň. PREČO? LEBO JE BLÁZON.

Čestné uznanie: androgýnia, nahnevané lesby, akustické gitary, aviatorky, úzkosť

B
„Bisexuáli"
Nie bisexuáli. Ale „bisexuáli". Tie lesby, ktoré sa príliš hanbia priznať ich sexualitu a prinútia samé seba šuknúť nejakého random týpka raz za pár mesiacov, aby si dokázali, že ich ešte stále vedia muži uspokojiť (tj. roztiahnu nohy). Každý jeden deň v roku rozmýšľajú nad kundami, ich lízaním, alebo pichaním ich vlastných kúnd. Pre vašu informáciu - to z vás robí úplného homosexuála.

Čestné uznanie: prsia bez podprsenky, Beth Ditto, nudné lesby, Birskenstock, baby lesby, Boy´s Donn´t Cry, Bad Girls, byť prinútená nosiť šaty na rodinných svadbách, box sety (priemerná lesbická obývačka je zo 60% DVD box set)

C
Celé je to šialenstvo
Lesby kurevsky všetko intenzívne prežívajú, pretože sú to ženy, ktoré sú vo vzťahu s inými ženami, čo je v podstate emocionálny ekvivalent rozštiepeného atómu. Vždy by sa mali približovať s upozornením a Taserom. 10 000 rokov ženského zotročovania sa vyťahuje, aby tieto typy nezmyslov udržiavali v šachu, ale teraz sa každý zbláznil. V týchto podmienkach sa Facebook stal najväčších lesbickou hernou zmenárňou od 60-tych rokov, keď objavili ženské orgazmy. Teraz sa lesby môžu zaľúbiť, vyšilovať a vyjsť s tým na rovinu 24 hodín 7 dní v týždni. Tlačítko „Like" by sa malo volať „Dve v ružovom, jedna v smradľavom".

Reklama

Čestné uznanie: Cynthia Nixon, diskutabilná manželka Cinthie Nixon, kliťáky, mačky so smiešnymi menami (Pán Meow, Princezná Miss Tilly Pilly Tiara III., a pod.), registrované partnerstvá, chlamýdie, celebrity, kaviarne

Foto by Capitán Coco

D
Depresie
Najťažšia vec na tom byť lesbou je, že musíš byť aj homosexuálom aj ženou - dve komunity, ktoré vás umiestnia do spodnej časti spoločnosti od prvého dňa. To znamená, že máte dôvod byť depresívne. Najmä v škole. Mojou prvou láskou bola moja najlepšia kamarátka, ale nebola som dosť odvážna, aby som jej to povedala, tak som čakala, kým odíde zo školy (bola o 2 roky staršia), potom som jej napísala milostný dopis a poslala ho s kazetou plnou zaľúbených R&B songov. Neodpovedala, ALE vymazala a blokla si ma na Facebooku, takže predpokladám, že ma nechce vidieť nahú. Preplakala som celé leto, až kým som sa nepresťahovala do Londýna a neobjavila lesbobary plné žien, ktoré chceli mať so mnou sex. A ONO SA TO SKUTOČNE ZLEPŠILO.

Čestné uznanie: dildo, lesby na bicykli, dráma, nováčik na druhú, ústna voda (nikto to aj tak nepoužíva a nemali by ani existovať), mužatka, Agentky D.E.B.S.

E
Ellen
Kedykoľvek sa cítim bezvýznamná a stereotypná, pozerám YouTube klipy od Ellen. Je dosť príťažlivá pre staršie lesby, je veľmi bohatá, pohybuje sa medzi slávnymi ľuďmi, skoro celá Amerika ju miluje a robí kurva veľa vecí pre gay komunitu. Keď začneš myslieť na to, že všetky lesby sú odporné a obézne, napíš jej meno do YouTube. Ona je rozkošná. Možno by sa mohla obliekať trochu menej ako Justin Timberlake a ani jej sitcom nebol moc dobrý, ale je stále úžasnááááááá.

Reklama

Čestné uznanie: postavené bradavky, závisť, Ellen Page, očné linky (jediný makeup, ktorý existuje v lesbosfére)

F
Prstíky
Vďaka bohu, že ich máme desať. Chalani trvajú na tom, že lesby nemôžu mať poriadny sex, ale zatiaľ čo priemerný chlapík zbesilo pumpuje, a žena precvičuje Kegelove cviky, aby predstierala perfektný orgazmus, lesby pracujú na inej, menej namáhavej technike. Technika ako dosiahnuť skutočný cieľ. Vezmite si napríklad: Shocker; pohyb, ktorý je schopný vyvolať intenzívny orgazmus, mojej kamarátke skutočne raz praskol vzduchová matrac, keď to robila.

Čestné uznanie: Femmes, balerínky, fairtrade, strach z lesbických barov, feminizmus, vôňa kundy na prstoch, rukavice na fisting

Foto : Jamie Lee Curtis Taete

G
Hrozné handry
Väčšina lesbických šiat sú na polceste medzi Adamom Lambertom a športovým kúzelníkom. Kde mám začať? Začnime od nôh a popracujme na našej ceste nahor. Chodidlá: prstene; klasické sandále; vražedné pletené topánky. Nohy: rifle, ktoré nesedia; kapsáče; „frajerove džíny" (ktoré sú debilné); akékoľvek tie boxerské nohavice, čo dievčatá nosia alebo ako sa nazývajú. Torzo: tielka; tričká s tými nápismi „všetci vedia, že som lesba"; kockované košele (často zaviazané okolo pása); polokošele; vesty; a nakoniec klobúky. Och, a niekedy okolo krku: korálkový náhrdelník. Skurvený korálkový náhrdelník.

Čestné uznanie: glutén (lesby majú vždy stravovacie otázky); gayovia a Boh (nenávidia nás); Grimes; googlenie sexuálne prenosných chorôb pri najmenšej bolesti hrdla; uraziť sa, keď si ľudia myslia, že poznajú všetky lesby v okolí alebo v meste (aj keď je to pravda)

Reklama

H
Hej zlato, žiadne vlasy
Možno to tak niekedy nevyzerá, ale aj lesby sú len ľudia. Neradi sa predvádzame s ochlpením tak veľmi ako niektorí cicavci. A pokiaľ ide o tie zasrané feministky, ktoré si myslia, že zmenia svet, keď si nechajú na niektorých miestach narásť porast (pazuchy, nohy), nechceme vás, tak choďte do piče a zbierajte spotené korálky vo svojom voľnom čase.

Čestné uznanie: uber gay; hormóny; sexice; herpes; The Hours

I
Incest
Lesby sú veľmi eko, takže nás neuvidíte len v najlepších kluboch s konopnými taškami prehodenými cez plece, my sme sa tiež naučili ako recyklovať frajerky. Vďaka bohu, my nevieme plodiť: s množstvom incestu, ktoré ide s priateľstvom v rámci skupiny, všetky naše deti by vyzerali ako polóniom ožiarený glum. Matroš, ktorý nie je už ošukaný aspoň tromi vašimi najkamoškami, neexistuje.

Čestné uznanie: projekt It gets better; Immac; Ikea

Foto by Jamie Lee Curtis Taete

J
Jebnutá žiarlivosť
Ak by to nebolo odsudzované, označkovali by sme močom svoje teritórium/priateľku/potenciálnu manželku. Počas niekoľkých sekúnd jedného lesbického dychčenia sa všetky vrhnú na tvoju lolitu. Pokoj madam, len som požiadala tvoju priateľku, aby mi nestála na ruksaku, a mimochodom mohla by si ju prestať schovávať, je to nepekné, ale niekto ju aj tak objaví, ona je rozkošná.

Čestné uznanie: Johanna Sigurdardottir; Jane Lynch; väzenie (keď som bola mladšia, zvykla som si predstavovať, že idem do väzenia, aby som stretla lesby, pretože som nevedela, kde naozaj sú); Jodie Foster; JD Samson, džús (brusnicový pre cyklistov); Jeepy; Jessie J

Reklama

K
KD Lang
V súčasnej dobe mi stále hrá „Constant Craving", aby som videla či si viem zistiť, kto naozaj je tá žena. Nie. Počujem jej meno všade naokolo veľmi zreteľne, takže myslím, že musí byť veľmi dôležitá, ako lesba.

Čestné uznanie: KY Jelly; bozkávanie; Kathleen Hanna; Kristen Stewart (ona je sakra lesba, OK?); Kate Buch; kuchynský riad; kontaktovať sa so svojou ex

L
Lesbické bed death
Takže deväť dní máš vzťah, už máš aj spravené tetovanie kvôli tomu, presťahovanú mačku, poznáš každé slovo z „Constant Craving" (vypni to, je to dosť chytľavé) a nejako si stopla váš sexuálny život. Toto sa volá „lesbické bed death". Spôsob akým sa posunúť dopredu s týmto problémom je, že prebehne medzi vami hlboký a významný rozhovor o vašich citoch a nedostatku sexu. Výsledok bude, že sa neudeje žiadna zmena. Stále ťa nebude chcieť prstovať a ani ty ju stále nebudeš chcieť prstovať. Nakloň sa k notebooku a drbni tlačítko „Like", až to niekto urobí.

Čestné uznanie: pery; lesbický rúž; Lesby, ktoré vyzerajú ako Justin Bieber; falošná chvála; lesbický klín; La Roux; Lady Sovereign; lezbos; lesbos

Foto by Capitán Coco

M
Spoločné bývanie
Aby sme znovu zdôraznili: toto je veľký problém lesbickej komunity. My dokonca máme svoje sťahovavé jedince, ktoré sa sťahujú k iným lesbám. Musia tým kurva zarábať. Krátko po tom ako bio rajčiny začnú kvitnúť, vzťah skončí a vrátia sa späť lesbické sťahovavé dievčatá, z ktorých jedna je teraz tvoja nová priateľka.

Reklama

Čestné uznanie: Manželstvo („S Lezzlie som zažila veeeeľa zábavy minulú noc v bare. Platila mi všetky pivá, bozkávali sme sa a tak asi milión hodín. Nikdy som sa takto necítila, myslím, že ona je tá pravá."); matky; MILF; miska na menštruačnú krv; MDMA

N
Nechty
Poznám vás ženy, máte rady dlhé nechty, ale s rozpáranými maternicami sa nebudete cítiť dobre. Ostrihajte ich prosím.

Čestné uznanie: oholená hlava Natalie Portman (jej aktuálna hlava, nie skupina); New Eras; hra s bradavkami; „Nie. Nebudem spať s Johnny Deppom."

O
Old School Lesby
To je to starnutie, zúrenie, holenie hláv; šedivé mužatky  nám neustále pripomínajú, že sme sterotypné ako ony. Viete jedno: bojovali za naše práva a nosia voľné patchworkové nohavice. Niekedy sa zdobili aj krúžkom do nosu, nejasne spirituálnymi kérkami alebo 120-timi extra kilami. S ohľadom na to, že ako mainstreamovo sme vnímané, nie je divu, že koľko dievčat pochybuje o svojej sexualite predtým ako s ňou vyjde na povrch. Radšej by som mohla zobrať falus a predstavovať si, že je to ženská.

Čestné uznanie: OKcupid; vajíčka (prečo tieto veci nemajú tlačítko vypnúť? Zlato, nechcem súložiť, chcem sa ísť obžrať do reštiky!); orgazmus (vynašli sme ho, pre ženy); poviedka Oranges are not the only fruit; ovocie bio

P
Pride
Akurát čítam, čo som predtým napísala a obávam sa, že zniem úplne úboho, ale som veľmi hrdá na to, že som lesba. Tak hrdá, až som si pustila Proud od Heather Small (club mix).
Jeden rok sme oslavovali, že sme lesby tým, že sme sa zúčastnili Pride-u. Pár hodín sa strávilo ďakovaním našej predchádzajúcej homosexuálnej generácii a zbytok dňa sa strávil perverzným hliadkujúcim/lesbickým sledovaním (kde zbesilo beháš dookola a snažíš sa o očný kontakt s každou jednou ženskou v nádeji, že jedna sa chytí) a zapíjaním piluliek s exovaním Bacardi koktejlov.

Reklama

Čestné uznanie: penisy (nasrať na tie hnusné malé veci); pussy power; power lesbians; vankúšová vojna; menzes (ble); chlpy; odsotenie gayov z cesty k baru v gay kluboch; popper

Q
Queen Latifah
Je mi celkom ľúto situácie, keď sa celá lesbická komunita posrala, pretože Queen Latifah nazvala dav na Pride „moji ľudia". Prečo si s tým nevyšla, Queen? Nie je pekné, že presvedčivo hráš v telke, že máš romániky so Steve-om Martinom a s LL Cool J. Ditto, Alicia, Kristen, Jada, Nicki, Whoopy, Janet, Missy, Dolly a Oprah. O čo ide dámy? Malé lesby nemajú žiadne vzory.

Čestné uznanie: Queer teória; vaginálne prdy (lol); Quin (to je priezvisko Tegan a Sary)

R
Rampant Rabbit
Dildovia sú najlepšími kamarátmi každej lesby (každá má najlepšiu kamarátku až kým nepretiahne jej ex). Môj sa volá Tulisa. Nikto ma ešte tak nespravil ako ona. Má zlatú a perleťovú farbu a ak by bola človekom, bola by šialene rozkošná.

Čestné uznanie: vzťahy (nikto si v skutočnosti nechce viac robiť); REAL L WORD (seriál o lesbách); zhnité jedlo; rugby; heterosexuálne ženy; lízanie análu; Ruby Rose; Room in Rome (film o lesbách); roller derby; riot grrrls

Foto by Jamie Lee Curtis Taete

S
Strap-ony    
Milujem sex so strap-onom. Pár mojich kamarátok bolo zhrozených, keď som hovorila ako zozadu šukám svoju priateľku so strap-onom. Povedali mi, že je nechutné, keď používame niečo, čo pripomína penis. Ale na používaní strap-onov nie je nič nechutné. Je to lepšie ako trápne neorganizované končatiny počas nožnicovej súlože a vtedy v žiadnom prípade nebude kričať ako kovboj. A toto sú veci, z ktorých máš potom dobrý pocit.
Skutočne je niečo úžasné na tom napchať svojho veľkého vtáka do krku dievčaťa a potom ho vytiahnuť a umyť v umývadle. Predstav si mať ten nonsens nonstop medzi nohami. Čo sa stane, keď je vnútri horúco? Kde to napcháš, keď spíš na bruchu? Nuloví význam. Tiež fackovať dievča penisom, ktorý bol kúpený len preto, že sa volal Vamp a prísť s krabicou Twilight  je kurva vtipné.

Reklama

Čestné uznanie: sexpoloha nožnice; Sugar Rush; sója; Sharmen; Sporty Spice; výmena frajeriek; skate; Syd tha Kyd; Sam Ronson & Lindsay Lohan; výstrek; sémantika („vlastne som to identifikovala ako ´queer´")

T
Tetovanie
Lesbické materské znamienka. Viac ako 100% lesieb má tetovanie. My sa proste milujeme dať tetovať, možno je to naša verzia sexu, keď nastane lesbické bed death. Bohužiaľ, my si stojíme na kábloch a nerozmýšľame nad budúcnosťou a ide to ruku v ruke so šunkami; takže o 10 rokov budú vtáky na ramene vyzerať ako tulene. Pretože buďme úprimní, keď nastane bed death, ruky prestanú pracovať a stratíme všetku svalovú hmotu, ktorú sme mohli mať.

Čestné uznanie: Tibet; tAtU; wrestlingový tag team; The Organ;  slzy; hovoriť každému, že nenávidíš The L Word, ale v skutočnosti je to tvoj obľúbený seriál; Tank Girl

U
Podholené vlasy
Prenikavá čierna emo ofina ja už niekoľko menštruačných cyklov za mnou a podholený štýl zaujal jej miesto. Najlepšie nerovný a spravený vlastnoručne. Je to tak úspešné, že aj heteráčky to začali robiť, čo môže zmiasť náš gay radar. Ale úprimne, Rihanna v tom vyzerá skurvene sexy, takže si už preto nepripadám na hovno.

Čestné uznanie: U-Haul vtip (Q. Čo lesba prinesie na druhé rande? A. A U-Haul.); zastúpenie v médiách

Foto by Jamie Lee Curtis Taete

V
Vagíny
Všetky ich máme, všetky sa ich chceme dotýkať a všetky by sme si ich MALI udržiavať. Takže prestaňte byť drsné k mojej dievčenskej V, všetky sme iné a to je nádherné, každá kunda je nádherná svojim vlastným spôsobom (aj keď by niektorá mohla mať špeciálny druh esoterickej krásy, ktorú je ťažko postrehnúť). Všetci musíme oceniť fakt, že s vaginou ide ruka v ruke aj klitoris a s klitorisom ženský pôžitok a ak poskytnete svojej dáme dostatok pôžitku, náhle môže vystreknúť a to je sakramentsky bohovský pohľad. Je to ako polárna žiara, ale lepkavé.

Reklama

Čestné uznanie: Virginia Woolfová; násilie; vodka; vagíny; vegánstvo

W
Onanovať
Ja som veľký fanúšik onanovania. Chalani si myslia, že ovládajú trh v sebaláske, ale to je kokotina, my len o tom menej rozprávame, lebo nie sme také hrubé. Skúšala som pozerať lesbické porno, ale tie dievčatá sú buď skutočné lesby (t.j. tučné a škaredé) alebo z východnej Európy, ktorým bol sľúbený lepší život v Amerike. Na oplátku boli zahnané do hotelovej izby a musia sa navzájom prstovať pod svetlom baterky. Takže ja naozaj "nepozerám" porno. Mojou obľúbenou osobou, nad ktorou masturbujem, je Ariela z Malej morskej víly, jej kozy sú nádherné.

Čestné uznanie: všetko jedlo; „Kto je muž vo vašom vzťahu?" (klasická otázka heterákov)

X
X-predurčené lesby
Druh, ktorý používa paličku od bicích ako dvojkoncového dilda ako svoju prvú sexuálnu hračku (možno občas pozerám porno…)

Čestné uznanie: XOXO, The XX

Foto by Maggie Lee

Y
Ty si taká prijebaná, keď sa opiješ.
Robíš toto:
Si v noci vonku a už piješ tretí pohár chlapského piva - s podporou, ak ju majú. Jebneš prázdny pohár na stôl, kým zatínaš zuby a preťahuješ si ruky. Vyvolávaš bitky s hocikým, s kým dokážeš dosť dlho udržať očný kontakt. Vyhrážaš sa bitkou každému dievčaťu naokolo, ktorá bola na rande s tvojou priateľkou (to bola každá), potom zabudneš, že plánuješ zbiť každého v miestnosti a začneš sa kurviť o neživé predmety, nohavice sa ti zošuchnú a odhalíš svoje boxerky so Spidermanom.

Lesby všade na svete - počúvajte: nie ste na staromládeneckej party, nemáte vtáka a všetci si myslia, že ste kurvy, keď ste spité, takže prosím buďte verné sóde radšej.

Čestné uznanie: jóga; Yeah yeah yeahs; YouPorn

Z
Zen
Kedysi si šukla všetky svoje kamošky a bojovala si s nimi o to, kto má právo vlastniť tvoju mačku. Ale teraz si dospela. Je čas presťahovať sa ďalej z mesta na dedinu a žiť s ostatnými starnúcimi lesbami. Popoludnia tráviš pečením hašišových koláčov na dedinskú čajovú party; na počesť tvojej hormonálnej substitučnej terapie. Nakoniec, keď príde strata pamäti a tvoja vagína je vyschne, dosiahla si zen - pokoj. Zaslúžiš si to, bola si statočný vojak.

Čestné uznanie: Zucchini (AKA prírodný dildo, viem že tento vtip použili v gay sprievodcovi, ale nič nezačína na Z. Pojebte sa.)

Chcete další průvodce?
VICE průvoce, jak ochutnávat broskvičku
VICE průvodce, jak chodit s prachatýma holkama
VICE průvodce harlekýnami aneb deziré za pětku
VICE průvodce československými hudebními extrémy
VICE průvodce vesnickou kopanou
VICE průvodce špatnou plastikou aneb jak se nehyzdit
VICE průvodce norskými věznicemi
VICE průvodce levným chlastem
Průvodce mladého rusa v Praze
VICE Průvodce: Jak nebýt v kapele.