Νέα

Ομάδα της Super League 2 Κατέβηκε με Δέκα Παίκτες σε Αγώνα Επειδή ο 11ος Έδινε Μάθημα Εξ Αποστάσεως στα Αποδυτήρια

Ήταν στα αποδυτήρια και μπήκε στο 20ο λεπτό του αγώνα.
VICE Staff
Κείμενο VICE Staff
42734292841_2e686bdf96_k
Φωτογραφία: Flickr.

Ακόμη ένα υπέροχο περιστατικό προστίθεται στην ιστορία του μαγικού κόσμου του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

Χθες, η ομάδα της Καβάλας αντιμετώπιζε την Ξάνθη σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της ταλαιπωρημένης Super League 2.

Η ομάδα της Καβάλας, ωστόσο, παρατάχθηκε στον αγώνα με 10 παίκτες και αγωνίστηκε έτσι για τα πρώτα 20 λεπτά του παιχνιδιού. Αυτό συνέβη, επειδή ο ποδοσφαιριστής της ομάδας, Γιώργος Θεόδωρος Ταχματζίδης έδινε μάθημα εξ αποστάσεως στα αποδυτήρια.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Τελικά η αριθμητική ισορροπία επανήλθε στο 20ο λεπτό, όμως, ήταν ήδη αργά, αφού η Ξάνθη βρισκόταν μπροστά με σκορ 3-0.

Το τελικό αποτέλεσμα ήταν 6-0 υπέρ της Ξάνθης, με την εικόνα της Καβάλας, αλλά και το προαναφερθέν περιστατικό να αποτελούν απόδειξη των προβλημάτων που αντιμετωπίζει η ομάδα, η οποία, έχει αναγκαστεί να κατεβαίνει στους αγώνες ακόμη και με ποδοσφαιριστές που δεν είναι επαγγελματίες.

Περισσότερα από το VICE

Το Πρώτο Ελληνικό Εργοστάσιο που Δίνει Ευκαιρίες σε Γυναίκες Θύματα Trafficking και Πρόσφυγες