FYI.

This story is over 5 years old.

Dokumentarac

Zašto morate da pogledate dokumentarnu seriju "Wild Wild Country" na Netfliksu

Pre svega zbog Šile. Iako je otrovala grad, bićete opsednuti njome.
Fotografija via Netflix 

Ovaj članak je originalno objavljen na VICE Canada

Od trenutka kada se Ma Anand Šila pojavi u Netfliksovoj seriji Wild Wild Country, jasno je da sa njom nema zajebavanja.

U njenom monologu kojim počinje ovaj dokumentarac, bivša predvodnica religijskog kulta pozntaog kao Radžniši priča o tome kako se kruna ne može nositi kako treba, ukoliko vam ne prete giljotinom.

“Uprkos giljotini, još me nisu ubili, još nisu ubili moj duh,” priča danas šezdesetogodišnja Šila svojim indijskim akcentom. “Gde god išla, uvek ću nositi krunu… Uopšte se ne plašim giljotine."

Reklame

I ovo je odgovarajuće dramatičan uvod za jednu od definitvino najfascinantnijih anti-herojki koje postoje. Čak bi joj i Volter Vajt pozavideo.

Iako je Bagvan glavni vođa kulta, njegova majušna sekretarica Šila je ta koja je vukla konce. Uprkos njenim zločinima - optužena je za ubistvo 1985. godine i za trovanje hiljade ljudi salmonelom, ja sam uživala gledajući je.

Ona je bila master manipulacije. Oterala je prethodnu sekretaricu Bagvana Laksmi, postala njegova desna ruka i zavladala iz senke. U jednom trenutku je naterala mladu Australijanku da joj depilira noge u sred noći, zatim joj dala povišicu, a onda joj naredila da ubije Bagvanovog doktora. Takva lojalnost se ne stiče baš lako, priznaćete.

Ona je tvrdila da su Radžniši “jedini narod koji poptuno uživa u seksu” i pozirala gola za nemački magazin. Ona nije bila zlikovac, već samo anti-herojka.

Znam da Šila ima gomilu ogromnih mana, i da je možda čak i psihopata. Ali isto tako mi se čini da da je u pitanju muškarac, ona bi bila predsednica države. Da, ona bi bila predsednica jebenih Sjedinjenih Američkih Država. Svetu treba malo više Šila. Ali ne previše.