Zloslutne fotografije života u predgrađima Amerike
Autor svih fotografija: Eli Durst

FYI.

This story is over 5 years old.

Fotografija

Zloslutne fotografije života u predgrađima Amerike

Fotograf Eli Durst je stvorio jeziv zamišljeni svet dekumentujući stvaran život američkog predgrađa.

Ovaj članak je prvobitno objavljen na VICE US.

Fotografije Elija Dursta bile su pod uticajem njegove mladosti provedene u Ostinu u Teksasu. "Bio sam okružen parkinzima, tržnim centrima i crkvama“, rekao mi je. "I ti pejzaži su i dalje prisutni u temama mojih radova.“

U sklopu nedavnog projekta Durst je posetio razne mesne zajednice i druge objekte sa višetrukom upotrebom u Konektikatu, Njujorku i Teksasu u kojima se dešavaju aktivnosti Dečaka izviđača, duhovnih zajednica i lokalnih pozorišnih trupa.

Reklame

"Početni impuls za ovaj projekat je bila želja da fotografišem razne aktivnosti koje se odvijaju u podrumima crkava“, objašnjva Durst. „Ubrzo sam shvatio da ne radim dokumentarni projekat. Više se radilo o tome šta se dobije kada se različite zajednice nađu jedna pored druge i naprave neku vrstu simboličke zajednice. Hteo sam da dam gledaocu utisak da se sve te različite stvari mogu odvijati simultano u istom prostoru.“

Na prvi pogled, Durstove fotografije rade baš to. Monohromatski ton i upotreba reflektora u svakoj fotografiji stilski ujedinjuju fotografije, a čudan, zloslutan i performativan stav svih subjekata u kadru povezuju sve fotografije. Pocrtana tema Amerike iz predgrađa je takođe prisutna u ovoj seriji, od odeće subjekata pa do arhitektonske strukture i unutrašnjeg dizajna zgrada.

"Obično sam fotkao u koloru fotografije formata 4x5 i uglavnom sam snimao napolju. Ali kada sam došao na studije na Jejl, zime su bile apsolutno ledene“, kaže Durst."„Uglavnom fotografišem ljude i pošto niko ne želi da bude napolju, uneo sam svoj rad unutra. Format 4x5 zahteva mnogo svetla da bih uhvatio pokret unutra tako da sam prešao na digitalnu fotografiju. Da bih to uradio morao sam da koristim veštačko svetlo kako bih smanjio ISO i dao fotografijama kinematografski osećaj i mnogo više detalja.“ Od trenutka u kome je uveo blic u prostor zaljubio se u taj efekat. "Blic je proizveo psihološki prostor kojim sam bio jako zadovoljan. Ipak, bio sam zgrožen mešavinom veštačkog i prirodnog svetla. Zbog toga sam pokušao da fotografišem sve crno belo.“

Reklame

Univerzum koji je napravio Durst sastoji se od iskrenih subjekata i uhvaćenih momenata prenose gledaoca u izmišljenu nedođiju predgrađa.

"Ove fotografije nisu verni dokumentarni prikazi ovih prostora, niti sam nameravao da to budu“, rekao je Durst. "To je skoro kao snimanje filma. Pravi se zamišljeni svet ali se koriste alati ovog sveta da bi se to izvelo.“

Za više Elijevog rada kliknite ovde.