Bon Iver je podelio sa nama dve nove pesme sa prvog albuma posle pet godina

Justin Vernon, press foto

Izvucite džempere, stiže nova ploča benda Bon Iver. Na festivalu Justin Vernon’s Eaux Claires Music , bend je predstavio album—zove se 22, A Million i biće objavljen 30 septembra preko Jagjaguwar—a posle svirke su puštene i dve pesme na internet, i sasvim odgovarajuće, imaju jebeno ludačka imena „22 (OVER S∞∞N) [Bob Moose Extended Cab Version] i 10 d E A T h b R E a s T ⊠ ⊠ (Extended Version). Obe možete da čujete na ovim strimovima, i biće vam jasno da su jednako komplikovane kao i spisak pesama.

Takođe smo prisustvovali i prvom izvođenju nove pesme. Pročitajte kako je bilo ovde.

Videos by VICE

Član benda Bon Iver, Trevor Hagen, takođe je podelio esej o ploči, ali i bendu. „Otkako su se vrata zalupila na toj brvnari daleko na severu, svi smo osetili kao da je Džastin zakoračio u budućnost koju smo kao deca zamišljali“, piše on. „Bio je to opsesivan, jednostavan san koji smo kao tinejdžeri delili odrastajući u Viskonsinu: samo muzika, uvek“. Pročitajte ceo esej ovde.

22, A Million artwork

Neviđeno smo uzbuđeni, što se vidi po tome da pišemo u nedelju ujutru, ali radi se o sjajnim vestima. Dve nove pesme su pravo, komplikovano, frikovito folk istraživanje osnaženo Vernonovim prepoznatljivim falsetom. U promo materijalu piše da je 22, A Million „delom ljubavno pismo, delom konačno odmorište za dve decenije traganja za samorazumevanjem“, što bi moglo da nam nagovesti da će ovo biti poslednji projekat Bon Iver. Album je snimljen u April Base studiju u Fol Kriku u Viskonsinu.

Pratite VICE na Facebooku, Twitteru i Instagramu

Thank for your puchase!
You have successfully purchased.