FYI.

This story is over 5 years old.

News

Darca spermii ktorý ma 46 detí

Môjho kámoša sestra-lesbička pred nedávnom otehotnela. Cez niekoľko Holandských web stránok kde sa kontaktujú ženy ktoré chcú deti a muži ochotní darovať spermie, našla svojho darcu.

Môjho kámoša sestra-lesbička pred nedávnom otehotnela. Cez niekoľko Holandských web stránok kde sa kontaktujú ženy ktoré chcú deti a muži ochotní darovať spermie, našla svojho darcu. Navštívila som tieto stránky a našla podivnú komunitu kde slobodné ženy, lesbické páry a páry v ktorých je chlap neplodný môžu nájsť šťastie vo forme malej šálky semena a následného tehotenstva. Okrem toho je to miesto kde si ženy žiadajú o vysokých, modrookých blondínov s dobrým vzdelaním, miesto neukojených dravcov hľadajúcich sex a takisto kde chlapi z bežných rodín potajomky darujú spermie aby splodili čo najviac deti ovplyvnení čítaním skreslenej teórie Darwina. Na jednom message boarde sa mi odrazu začalo objavovať meno: Ed Houben. Ráznym štýlom ponúkajúc svoje semeno. A pravdepodobne veľmi úspešne keďže jeho ponuku prijalo mnoho kandidátok. Ed ma 46 deti a keď toto píšem tak je s ním tehotných 6 žien. Nedávno, keď mal stretávku so 16-timi ženami ktoré použili jeho spermie, spoznal aj zopár svojich decák vo veku od 6 mesiacov po 4 roky. Dokopy sa tam zišlo 30 ľudí.

Reklama

Vice: Ako si začal darovať spermie na internete?

Ed Houben: Asi pred piatimi rokmi som zistil, že je veľký nedostatok darcov spermií a od momentu ako som videl priateľku môjho brata ako sa o neho stará na smrteľnej posteli, som veľmi chcel pomáhať iným ľudom. V prvej chvíli som si myslel, že to dosiahnem získaním diplomom prvej pomoci. Ale pomáhaním ľuďom, ktorí majú deti, má väčší účinok a hlavne je to veľmi pozitívna vec. Nikto vám to nevezme.

Ale predsa, 46 detí je trochu priveľa, nemyslíš?

To je síce pravda, ale na druhej strane, ak by bol dostatok darcov tak by som s tým určite prestal. Moje okolie siobčas myslí, že som divný keď mám toľko detí, ale ja to vnímam ako pomáhanie iným. Nemám za tým žiadne egoistické úmysly, len sa proste cítim dobre keď vidím druhých ako sú šťastní.

Tak ako to prebieha, zanecháš odkaz, stretneš sa, máte spolu sex a bum-tehotenstvo?

Nie. Keď nadviažem kontakt so ženskou na internete, predtým ako vôbec niečo naplánujem si pošleme zopár emailov. Týmto spôsobom zistím či bude dobrým rodičom, alebo nie. Potom, ak mám z toho ja aj ona dobrý pocit, naplánujem stretávku. Predtým som kvôli darcovstvu zvykol cestovať po celom Holandsku, Belgicku a občas do Nemecka, ale teraz ich žiadam aby prišli oni do môjho mesta, Maastrichu kde si zabezpečia hotel. Rád by som ich pozval k sebe domov, ale musím počkať kým sa moja mama odo mňa odsťahuje do domu dôchodcov. Keď sa tí ľudia ubytujú, prídem tam a odskočím na toaletu masturbovať. Nie je v tom žiaden fyzický sex. Keď som hotový tak si sadnem, počkám dokým sa ženská samooplodní a potom odídem. Tento proces opakujeme až kým neotehotnie. Medzi tým sme občas v kontakte, alebo sa o nich už nikdy nič nedozviem. Záleží čo tá matka chce. Jediná vec ktorú neakceptujem je zodpovednosť za rodičovstvo. To je dopredu jasne stanovené.

Reklama

Ak máš už teraz 46 detí a ďalších 6 je na ceste, musí ťa to stáť kopec času.

Čas ktorý ma to stojí sa mení z týždňa na týždeň. Všetko záleží na ovulácii ženy čo sa nedeje v stanovených intervaloch. Pretože semeno musí byť vložené pred ovuláciou, mňa môžu zavolať predtým v akýkoľvek čas v mesiaci. Pred pár týždňami sa mi stalo, že som musel oplodniť päť žien za jeden týždeň. Jednu v piatok, dve v sobotu, jednu v nedeľu a pondelok. Dve z toho otehotneli.

Takže si celkom plodný chlapík. Akým spôsobom si udržuješ spermu vysokej kvality?

Nikdy nenosím džínsy, alebo obtiahnuté nohavice. Mechúre sa musia vždycky voľne húpať a nikdy si nedávam horúcu sprchu alebo saunu. Okrem toho veľmi zriedkavo pijem a pravidelne beriem tabletky kyseliny listovej a rybieho oleja. Ale priemerný muž toto všetko vôbec nepotrebuje. Kámoš mi raz povedal, že počul najžalostnejší výkrik keď jazdil na koni. Nejakou bizarnou náhodou sa jazdcovi za ním podarilo zamotať jeho ľavé vajce do kúsku lana a odtrhlo sa. To muselo brutálne posrať jeho plodnosť.

Aké to nedávno bolo vidieť toľko svojich detí na jednom mieste?

Najskôr som sa sústredil na organizačnú stránku toho dňa lebo sa chcel uistiť že sa každý cíti fajn. Keďže tam došli ľudia z Belgicka, Holandska a Nemecka, trochu som sa obával že medzi seba nezapadnú, ale už o malú chvíľu, ti ktorí rozprávali tým istým jazykom, sedeli vedľa seba a nakoniec z toho bol príjemný deň. Ukázali mi svoje decka, ale tie sa po 5 minútach začali medzi sebou hrať a kašlali na mňa. Bolo to ako: "Oh, takže to bol otecko. No ale čo sa dá robiť, nič iné som ani nečakal. Poobede prišiel pre väčšinu z nich čas na spánok a všetci odišli. Rodičia mi neskôr povedali že to bol skvelý spôsob ako sa medzi sebou spoznať a takisto pre deti stretnúť ma.

Reklama

Nemáš obavy z toho, že by si sa na nich mohol postupne naviazať a zároveň nemať možnosť byť s nimi v kontakte?

S niektorými matkami som sa spriatelil viac aby som vedel ako sa vodí ich deťom. Keď sa dieťa narodí, nemám pocit otcovstva. V tomto momente som chladný a tým pádom sa dokážem vysporiadať s darovaním spermií. A takisto je to rozdielne, pretože som chlap. Žena cíti kopanie a rast deväť mesiacov, ja iba rozdám dvesto miliónov spermiových buniek. Nemôžem im predsa všetkým zakývať.

Si si v tom istý?

Nie až tak celkom. Minulý rok jedna žena ktorá nosila moje dieťa, porodila predčasne. Dieťa vyrastalo mimo maternice a narodilo sa 20 týždňov po splodení a po hodine zomrelo. Keď mi matka zavolala, plakal som prvý krát od smrti môjho brata. Mal som päť keď zomrel. Našťastie mi ostali iné matky mojich detí. Tie ktoré sa stali mojimi priateľmi.

Máš priateľku?

Nemám, som hanblivý typ chlapa. Nikdy neoslovím ženskú sám od seba a ani nechodím často von takže sa nemám s akou stretávať. Takisto verím na lásku na prvý pohľad čo to ešte viac komplikuje. Niektorým ženám som daroval spermie aby sa do mňa zamilovali, ale nikdy to nebolo obojstranné.