Život sandžačkog skejtera u fotografijama

FYI.

This story is over 5 years old.

Fotografija

Život sandžačkog skejtera u fotografijama

U spotu američkog pank benda sum41 još kao osnovac primetio je skejtere i tu se zajeb'o. Već sledećeg dana, bio je uvučen u svet skejtbordinga.

Semir Islamović a.k.a Sata Sambe (ples satane) rođen je u Novom Pazaru 1994. godine i još je kao osnovac počeo da se interesuje za pank. U spotu američkog punk benda sum41 primetio je skejtere i tu se zajeb'o. Već sledećeg dana, bio je uvučen u svet skejtbordinga. Vremenom, kao što to obično i biva, skejt je postao njegov život. Čak i kada nije bio uspešan na dasci, posvećivao joj je mnogo pažnje. Prve cice pale su na skejt. Logično. Sata je iz dana u dan postajao ikona pazarskog skejtbordinga.

Reklame

On je dete je razvedenih roditelja. Ostao je da živi sa ocem i sestrom, dok mu je majka otišla nekim drugim putem. Sa drugarima u skejt parku, njegovoj drugoj, a često i prvoj kući, sve probleme je lakše prevazilazio. Političko opredeljenje – anarhista. A trudi se da tako i živi. „Budi sam na ulici" mu je moto. Tu je i sreo prvu flašu piva i najboljeg mu druga, duvan iz paklice.

Priču o njegovom životu mi je u fotografijama ispričao Irfan Ličina, fotograf iz Novog Pazara, moj dobar drugar.

- Satu znam iz mojih skejterskih dana. Bio jedan od klinaca iz kraja ili, što bi mi Pazarci rekli, iz moje mahale. Znao sam manje više sve o njemu. Jednog dana sam rešio da napravim foto priču o Sandžačkom skejteru.

Zašto baš tu priču pored svega što se u dešava u Pazaru?

Pa upravo zbog toga. Hteo sam da srušim stereotipe,da pokažem drugačiju stranu Novog Pazara, jednu supkulturu u gradu koji je u medijima plasiran kao crna tačka naše zemlje.

Drugi razlog je što sam zapravo želeo da pokažem Sati da on nije samo još jedan klinac koji vozi po parku, da mu, ako mogu, ulijem samopouzdanje i pokažem da je on bitan deo cele priče o pazarskom skejtbordingu koji raste.

Brzo je to prihvatio?

Došao sam jednog letnjeg popodneva u park i pozvao Satu na pivo. Naravno, odmah je prihvatio i bukvalno smo već tu noć počeli sa fotografisanjem njegovog života. Boravio sam kod njega kući, pili smo pivo, gledali skejt filmove, fotke, fudbal. U početku mu je malo bilo neprijatno, ali kasnije je totalno zaboravio na foto aparat i oslobodio se. Pružio mi je bukvalno ceo njegov život. Na priči smo radili dve nedelje i posle toga sam selektovao fotke i složio priču. Priču o skejteru, sandžačkom skejteru – Sati.

Reklame

Pratite VICE na Facebooku, Twitteru i Instagramu