FYI.

This story is over 5 years old.

Film

VICE i Beldocs festival: osvojite karte za tri vrhunska filma

Beldocs festival i VICE vam poklanjaju devet puta po dve karte za filmove: "Još jednom, s emocijom - Film o Nik Kejvu", "Ćićolina - kuma od skandala" i "Biseri upoznavanja preko neta".

Prijavite se za besplatne karte tako što ćete popuniti ovaj formular. U četvrtak ćemo, tačno u podne, na našem sajtu objaviti imena devetoro dobitnika koji su osvojili po dve karte za jedan od ova tri filma.

Još jednom s emocijom, film o Niku Kejvu

Andrew Dominik, Velika Britanija, Francuska, 110'
Velika dvorana Sava centra / 08.05.2017. u 20:30 Zamišljen kao film o običnom muzičkom performansu, ovo ostvarenje postalo je nešto mnogo značajnije – stvaranje i snimanje albuma „Skeleton Tree" Nika Kejva i njegovog benda „The Bad Seeds" pratio je jedan tragični kontekst. U filmu se prepliću živi nastupi, snimanja novih pesama i intervjui, a reditelj stavlja Kejva u ulogu refleksivnog pripovedača sklonog improvizaciji. Snimljen u crno-beloj tehnici (sa iznenađujučim trеnucima u koloru), film je krhko, sirovo i istinsko svedočanstvo umetnika koji pokušava da pronađe svoj put kroz tamu.

Ćićolina - kuma od skandala

Alessandro Melazzini, Nemačka, Francuska, 2016, 54' Muzej jugoslovenske kinoteke / 13.05.2017. u 20:00
Q&A Alessandro Melazzini, Elena Anna Staller

Reklame

Život Ilone Staler, poznatije kao Ćićolina, verovatno je jedinstven kako u pogledu njene umetnosti, tako i njene ličnosti. Zasnovan na temeljno proučenom arhivskom materijalu i režiran sa strašću i naznakom ironije, film Ćićolina: Kuma od skandala beleži fenomen Ilone Staler sa svim svojim višestrukim aspektima i mestima koje zauzima u širem kontekstu italijanske političke situacije ondašnjeg vremena.

Biseri upoznavanja preko neta

Samira Elagoz, Finska, Holandija, 2016, 65'
Muzej jugoslovenske kinoteke / 12.05.2017. u 20:00

Poslednjih nekoliko godina, Samira Elagoz prikuplja intimne susrete sa nepoznatim muškarcima, koristeći ih za stvaranje filma koji predstavlja delikatan kompromis između fikcije i realnosti. Putem Krejgliste, međunarodno aktivne internet mreže, Elagoz ugovara susrete u četiri oka sa mnoštvom različitih muškaraca u tri različita grada i istražuje kako kamera utiče na intimnost između dva stranca: dokumentariste i subjekta. Koncept je jednostavan – ona donosi kameru i snima proces upoznavanja. Svaki susret je stvaran i odvija se bez scenarija. Umesto pravljenja filma, ona ulazi u njega. I deli nešto vanuobičajeno realno sa akterima.